Forum Najlepsze forum ogolnotematyczne!! Strona Główna Najlepsze forum ogolnotematyczne!!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Najlepsze forum ogolnotematyczne!! Strona Główna -> Archiwum

Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 327

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: DG

PostWysłany: Czw 7:41, 26 Kwi 2007    Temat postu: Skromna zaliczka Chelsea Londyn

389 minut potrzebowała Chelsea Londyn, aby strzelić gola Liverpool FC w meczu Ligi Mistrzów. Bramka Joe'ego Cole'a w środowym półfinale na Stamford Bridge przełamała tę niemoc i pozwoliła podopiecznym Josego Mourinho wygrać 1:0.

Czy ta zaliczka wystarczy przekonamy się już we wtorek 1 maja, kiedy na Anfield Road odbędzie się rewanż.

Pierwsza połowa środowego meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy wypracowali sobie kilka okazji do zdobycia bramek.

Dwie z nich miał Frank Lampard, ale za pierwszym razem jego uderzenie z 10 metrów sparował Jose Reina, a za drugim strzał z rzutu wolnego minął o pół metra prawy słupek bramki Liverpoolu.

Dwa razy pokazał się również Andrij Szewczenko. Ukrainiec najpierw strzelił ponad poprzeczką, a potem jego uderzenie z kąta minęło Reinę i bramkę "The Reds".

Początkowo pecha miał Didier Drogba. W 17. minucie podał za mocno do wychodzącego na wolną pozycję Joe'ego Cole'a, a 21. nie trafił głową w piłkę po dośrodkowaniu skrzydłowego Chelsea.

W końcu jednak gospodarzom udało się zdobyć upragnionego gola. Ricardo Carvalho, którego występ w tym meczu stał pod znakiem zapytania, przechwycił piłkę na własnej "16", zagrał do Drogby, który popędził z nią pod bramkę Liverpoolu. Będąc już w polu karnym z łatwością zmylił Daniela Aggera i podał do nadbiegającego Joe'ego Cole'a. Ten nie miał problemów, aby umieścić futbolówkę w siatce.

Drugą połowę z animuszem zaczęli goście. Strzelali John Arne Riise i Dirk Kuyt, jednak niecelnie, a najgroźniejszą sytuację "The Reds" mieli w 53. minucie, gdy po uderzeniu Stevena Gerrarda, Petr Cech z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Chelsea w tej części nastawiła się na grę z kontry, po jednej z nich dobrą okazję miał Lampard, ale świetnie w bramce Liverpoolu spisał się Reina. W doliczonym czasie gry głową uderzył Drogba, ale posłał piłkę obok słupka.

Przed meczem kibice na Stamford Bridge oklaskami uczcili pamięć zmarłego we wtorek mistrza świata z 1966 roku - Alana Balla. Wśród osób bijących brawo był słynny Franz Beckenbauer, który grał w reprezentacji Niemiec w pamiętnym finale mundialu na Wembley.